"Értéket átvesz " funkció

Programozási alapismeretek mindenkinek.
boecce
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.09.20. 04:42

"Értéket átvesz " funkció

HozzászólásSzerző: boecce » 2016.09.20. 08:32

Üdv újra a Fórumban!

Korábbi gépeken sokszor használtam az "értéket átvesz" vagy másképpen "pillanatnyi értéket" átvesz Kép gombot.
(ami a számbillentyűknél a "Q"- gomb mellett balra van). Leggyakrabban szerszámhossz bemérésnél.
Anno még a TNC 155-ösön x-y értéket is átvett editor üzemmódban, vagy Q-paraméterhez adtam a kiválasztott tengely helyzetét.
Most 410PA változattal küzdök, és itt sem Q-hoz, sem másképp nem vesz át szerkesztőben értéket. Kizárólag szerszámtábla szerkesztésnél működik.
Mi lehet az oka?
Aki tudja, írja meg nekem, Köszönöm!
Reggel addig röhögtünk a főnök viccén, míg rá nem jöttünk, hogy amit mondott, az a mai feladat

Avatar
GO98
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:31

Re: "Értéket átvesz " funkció

HozzászólásSzerző: GO98 » 2016.09.22. 15:42

A fenti funkció vezérlésenként (szoftverváltozatonként) jelentős eltérést mutathat. Mivel a TNC410 a TNC426/430 vezérlés mellett egy egyszerűbb kivitelű és tudású, olcsóbb vonalat képviselt, ezért sok kényelmi szolgáltatás hiányzik belőle. Ehhez képest a TNC155 (amikor még szerepelt a gyártási programban) egy csúcskategóriás eszköz volt (paraméteres programozás, SL ciklus, stb.). A marketingesek döntöttek a TNC410 szolgáltatásairól, a mából visszatekintve viszont nyomasztóan szűkösek a lehetőségei. Sajnos a kérdésben szereplő képességein nemigen lehet javítani.

boecce
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.09.20. 04:42

Re: "Értéket átvesz " funkció

HozzászólásSzerző: boecce » 2016.09.22. 18:26

De kár érte...
Ebben a szakmában szerettem ragaszkodni a preciz geometriai számításokhoz, vagy támaszkodni az adott verzió grafikus támogatásához. Nem szerettem a "kókányolást" megsaccolni méreteket aztán piszkálgatni erre-arra, hogy legalább hasonlítson az elváráshoz. Mindezt "nincs idő számolgatni" jelszóval elkövetve, persze sokkal több idő plusz tört szerszám , selejt költségekkel is terhelve az eredményt. Viszont ha eléggé igénytelen munka kellett, egyfajta "reversi engineering"-ként ez a gomb nagyon hasznops volt, nagyon hiányzik. Adott esetben a mérőprogramok helyettesítésénél (hozzá megírt jó paraméteres programokkal) is jól használható volt.
Nagyon hiányzik--
Reggel addig röhögtünk a főnök viccén, míg rá nem jöttünk, hogy amit mondott, az a mai feladat

Avatar
GO98
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:31

Re: "Értéket átvesz " funkció

HozzászólásSzerző: GO98 » 2016.09.22. 20:08

Kézi üzemmódban a MOD funkcióval előhívható képernyőn beállítható egy tengelymaszk. Ez egy bináris érték, balról jobbra az ötödik, negyedik, harmadik második és első tengelyt lehet így kijelölni, azaz például a %00011 érték az első két tengelyt, vagyis az X és Y tengelyt jelenti. Ha így van beállítva a tengelymaszk, akkor a pozíció átvételi gomb megnyomásával MDI vagy programszerkesztés üzemmódban egy olyan L mondat kerül beszúrásra, ahol az X és Y értékek az aktuális tengelypozíciókkal lesznek feltöltve. Ez egy egyszerű eljárás az aktuális pozíciók átvételére programszerkesztés alatt, egyfajta betanító üzemmód.

boecce
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2016.09.20. 04:42

Re: "Értéket átvesz " funkció

HozzászólásSzerző: boecce » 2016.09.24. 20:38

Köszönöm, ezt ki kell próbálnom!
Reggel addig röhögtünk a főnök viccén, míg rá nem jöttünk, hogy amit mondott, az a mai feladat