Oldal: 1 / 1

Koordináta rendszerek

Elküldve: 2017.09.19. 17:37
Szerző: Attila007
Itnc530.jpg
Itnc530.jpg (104.53 KiB) Megtekintve 3100 alkalommal


Sziasztok!
Az alábbi képen a legalul lévő koordináta rendszer a gépi koordináta rendszer?
Vagy ezt követően ahol az a "csomó van", A körasztalon, az gépi koordináta rendszer? De ebben az esetben akkor a legalsó koordináta rendszer az micsoda?
Ez után jön a munkadara koordináta rendszer, és legfelül a szerszám vonatkoztatási pont (szerszám koordináta rendszer látható?

Továbbá ha a Datum Menegment-ben (Preset táblázatban) átírom a nullpont eltolás X , Y , Z értékét mondjuk 100, 100, 100-ra és Aktiválom,tehát kékkel ki is jelöli , majd ezt követően még a programban is megadom a ciklus 247-el, akkor a kinematikai szimulációban miért nem oda rakja a munkadarab nullapontot? Akár mennyire írom át az eltolási értékeket, mindig ugyanott hagyja a munkadarab nullapontot, azaz Z=450 magasan és X=0 Y=0-ban.

Re: Koordináta rendszerek

Elküldve: 2017.09.19. 20:27
Szerző: GO98
A kinematikai képernyő a kinematikai leírásban szereplő transzformációkat és tengely elmozdulásokat jelzi. A bázispont (munkadarab nullapont) itt nincs kijelezve. A kinematikai leírás "nullapontja" ráadásul nem mindig felel meg a gépi koordinátarendszer nullapontjának, mivel a kinematikai leírásban lehetnek eltolások (jelen példában is valószínűleg van egy 450mm-es Z irányú eltolás).
Ez a kijelzés elsősorban a DCM (dinamikus ütközés felügyelet) opcióhoz tartozik, itt lehet ellenőrizni, hogy az egyes gépelemek ütköznek-e egymással. Itt nem jelenik meg a munkadarab nullapontja, sem a BLK FORM szerinti darab.
Ami itt látható:
    - a gépgyártó által definiált kinematikai leírás és a gép tengelyeinek elmozdulása
    - a gépgyártó által modellezett gépelemek (főorsó, szánok, asztal, egyéb alkatrészek, melyek ütközhetnek)
    - a főorsóban lévő szerszám (és a szerszámlistában [KINEMATIC oszlop] esetlegesen megadott befogó)
    - satu (vagy bármely más megfogó, amit a gépgyártó előzetesen definiált és a gépkezelő aktivált és a helyzetét bemérte)

Re: Koordináta rendszerek

Elküldve: 2017.09.22. 00:33
Szerző: Attila007
Köszönöm szépen a válaszát, segítségét.

Lenne még néhány kérdésem, az alábbi feladattal kapcsolatban:

A gép az első hozzászólásomban lévő AC billenősztalos.

A feladat, hogy egy 50 sugarú , 300 mm hosszú hengerre az alábbi ábrán levő íves zsebnek a kontúrját kell marni (nagyolás nem kell). A zseb kezdőjön Z=-20mm-re a henger tetejétől, hossza 80mm, 90 fokos ív (C+45, C-45), lekerekítési szögei 5mm, mélysége 10mm.
A nyersanyag az asztal közepén van elhelyezve ,a henger tengelyvonala egybeesik a C gépi tengellyel. Munkadarab nulla pontja a henger tetején van, és szintén egybeesik a gépi C tengellyel. Kontúrkövetés legyen R0, tehát a D10-es maró középpontja legyen programozva. Nyilván ekkor valójában nem Z=-20-ra kezdődik a zseb, meg nem is 90 fokos lesz, de ettől most tekintsünk el.

A szimulációban lehet látni, hogy valami miatt átüti a nyersanyagot a szerszám, miután 10mm-es fogást vesz, illetve az egyik saroknál is keresztül viszi a szerszámot az anyagon, miután a TCPM kikapcsolásra kerül. Ez mitől lehet? A kinematikai szimulációba sem lehet látni ezt a két "hibás" szerszámmozgást.

Illetve a Function TCPM kikapcsolása C forgatáskor illetve a Z irányú elmozduláskor a vissza kapcsolása, szóval az, hogy ki be kell kapcsolgatni, nem lehet ezt valahogy máshogy megoldani?

Re: Koordináta rendszerek

Elküldve: 2017.09.22. 00:39
Szerző: Attila007
A 19. programsorban az L C+45 F300 esetén ,tehát amikor a TCPM ki van kapcsolva, az előtolás ilyenkor milyen mértékegységbem szerepel? Mivel ez forgó tengely akkor ez fok/ perc , vagy a vezérlés átszámolja az adott sugárra, jelen esetben a 40mm-es sugárra és már az íves felületen lesz 300mm/perc a szerszám középpontjának az előtolása?

Válaszát előre is köszönöm!

Re: Koordináta rendszerek

Elküldve: 2017.11.01. 01:51
Szerző: Attila007
Már megoldottam a problémát.