PLANE parancsok

Minden, amit a vezérlésekről tudni lehet...
Avatar
go98admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:17

PLANE parancsok

HozzászólásSzerző: go98admin » 2016.08.25. 20:14

seco40 2015. feb. 02. 20:14 #95
Sziasztok.A segítségetekre lenne szükségem.
Adott egy sík, melyre A illetve C tengely programozásával tudnék ráállni. A problémám az, hogy a gép B fejjel és C körasztallal rendelkezik.
Kérdésem az lenne, hogy a PLANE funkciók közül melyiket használjam, hogy az A tengelyt nélkülözve is tudjam pozicionálni a darabot.
Remélem érthetően magyaráztam.
Válaszokat előre is köszönöm.

Avatar
go98admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:17

Re: PLANE parancsok

HozzászólásSzerző: go98admin » 2016.08.25. 20:15

go98 2015. feb. 03. 21:56 #96
Bármelyik PLANE parancsot az AXIAL kivételével. A PLANE parancsban nem géptengelyeket programozunk, hanem térszögeket, melyek a munkadarab illetve a szerszám egymáshoz viszonyított elhelyezkedését írják le. Az, hogy ezek alapján a géptengelyeket hogyan kell elmozdítani, már a vezérlő dolga, nem a programozóé. Nagyjából úgy, mint egy egyszerű 3 tengelyes gépen; ott sem kell azon agyalni, hogy most a szerszám, vagy a munkadarab végzi az adott tengelyen az elmozdulást, mindig úgy írjuk a programot, mintha a munkadarab állna és a szerszám mozogna. A PLANE parancsoknál is azt adjuk meg, hogy a szerszámnak hogyan kell elmozdulnia. Azt majd megoldja a vezérlés, ha olyan tengely mentén programozunk elmozdulást, ami nincs a gépen. És még így is lesz általában két megoldás, ami közül a SEQ paraméterrel lehet választani...
A jelzett problémát (nincs A tengely) a vezérlés úgy fogja feloldani, hogy a C tengelyt fogja + vagy - irányban még 90 fokkal elforgatni és akkor a B tengelyből máris A tengely lesz...

Preston
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016.10.17. 21:28

Re: PLANE parancsok

HozzászólásSzerző: Preston » 2018.10.11. 21:11

Kúp.jpg
Kúp.jpg (82.43 KiB) Megtekintve 2879 alkalommal


Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a képen látható munkadarab leprogramozásához!
Adott egy 5 tengelyes marógép a következő kinematikával: Fej ("B") döntés és körasztal ("C") forgatás.
Úgy gondolom, hogy "Plane Relative" funkcióval lenne a legegyszerűbb megírni a programot, de nekem valamiért a grafikus teszten nem tűnik jónak a furatok pozíciója, először grafikai hibára gyanakodtam, de ezt később elvetettem, mert "Plane Spatial"-al megírva a programot minden a helyén van a grafikán is. Azonban így jóval körülményesebb a Megmunkáló program elkészítése!
Szeretném, ha a rajz alapján elkészítenétek egy mintaprogramot számomra némi magyarázattal mellékelve! (Nektek ez gyerekjáték, eddigi tapasztalataim alapján)
Elég egy D5-ös keményfémfúróra megírni, natúr C45-ös anyagminőségű a munkadarab, de ez esetünkben most lényegtelen.

Előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Preston

Preston
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2016.10.17. 21:28

Re: PLANE parancsok

HozzászólásSzerző: Preston » 2018.12.13. 08:03

Sziasztok!

Továbbra is érdekelne a fentebb említett alkatrész leprogramozása. Amennyiben valaki tudna segíteni benne, azt megköszönném!

Üdv.: Preston