FSELECT az FK kontúrban

Minden, amit a vezérlésekről tudni lehet...
Avatar
go98admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:17

FSELECT az FK kontúrban

HozzászólásSzerző: go98admin » 2016.08.26. 00:45

ATIS 2010. nov. 17. 16:02 #63
Köszöntöm a Fórum tagjait! Én a HEIDENHAIN vezérlők kezeléséről és programozásáról amit tudok, azt a szakmai mindennapjaimban sajátítottam el és abból a szakkönyvből (kezelési/programozási segédlet)amit a G098 is közzé tett több nyelven a neten! Szóval...
Szeretném ha a következő kérdéseimre valaki tudna valamilyen választ adni, mert sajnos a kollégákra ilyen tekintetben (szakmai ártalom) nem nagyon tudok számítani! A FK programozásnál nem tudom, hogy azt a bizonyos "FSELECT" program mondatot milyen uton tudom a vezérlőn elérni? Mit jelent a mögötte lévő szám és végül, de nem utolsó sorban, miért nem ír erről semmit a már fent említett G098 által is kiadott kézikönyv? (Én sajnos, semmi erre utalót nem találtam, hogy mi ennek a funkciója!)
Továbbá..
Érdekelne még az is, hogy a már említett szakkönyv 234. oldalán található rajzot (egy kampó szerü alkatrész kontur-rajza)ha ugyan úgy beírom a szimulátorba (kivéve a "FSELECT" mondatokat, mert nem tudom, milyen menüben lehet aktíválni/beírni), ahogy az a könyvben van, akkor miért nem csinálja meg? Azt a hibát írja ki, hogy "A kontúr túl bonyolult, több adat szükséges 31."!
Várom, mielőbbi válaszukat!

Avatar
go98admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:17

Re: FSELECT az FK kontúrban

HozzászólásSzerző: go98admin » 2016.08.26. 00:46

go98 2010. nov. 17. 22:28 #64
Az észrevétel részben jogos, ugyanis a kézikönyvben az FSELECT-re keresve csak a példaprogramokat találjuk meg, a funkció leírását sajnos nem. Pedig benne van a könyvben az FK kontúr alapismereteinél (a 34049x-05 szoftverhez kiadott 4/2009 magyar leírásban a 224. oldalon a 6.6 fejezet Grafikus megjelenítés az FK programozás során résznél). Röviden annyit érdemes tudni, hogy az FK szerkesztés közben a megadott adatokból esetenként több megoldás is kijöhet (például egy körívet metsző egyenes esetén lehet akár két megoldás is). Ilyen esetekben (amikor több, de nem végtelen sok megoldás van) a MÁSIK MEGOLDÁS funkciógombbal lehet a megoldásokat egymás után megjeleníteni, majd a MEGOLDÁST KIVÁLASZT funkciógombbal a megfelelőt elfogadni. Az elfogadáskor az FSELECT x mondat automatikusan létrejön, ahol az x a megoldás sorszámát jelöli. Az említett funkciógombok az FK kontúr szerkesztése közben automatikusan megjelennek.
Az előzőekből gondolom világos, hogy az FSELECT nélküli programokat a vezérlés nem tudja értelmezni és teljesen jogos A kontúr túl bonyolult, több adat szükséges 31. hibaüzenet.

Megjegyzés: a Heidenhain dokumentációinak fordításai Trados-ban készülnek, ezért lehetetlen eltérni az eredeti (német/angol) szövegtől. Csekély vigasz, hogy egyik nyelven sincs az FSELECT megemlítve a könyv azon részén, ahol megadását tárgyalják.
----------
2010. december 06. A Heidenhain Call-ID: 62699 számon felvette a javítandók közé a jelzett hiányosságot.

Avatar
go98admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:17

Re: FSELECT az FK kontúrban

HozzászólásSzerző: go98admin » 2016.08.26. 00:49

ATIS 2010. nov. 18. 15:52 #65
Nagyon szépen köszönöm a minden tekintetben részletes választ! Így már világos, hogy miért írta ki a hibát! Üdvözlettel: ATIS