iTNC530 szimulátor telepítése

HEIDENHAIN szimulátorok telepítése, beállítása, használata
Avatar
go98admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:17

iTNC530 szimulátor telepítése

HozzászólásSzerző: go98admin » 2016.08.20. 23:31

Töltse le az iTNC 530 vezérlés 34049x-08 SP2 szimulátorának legújabb változatát (161 MB, támogatott operációs rendszerek:MS Windows® 2000/XP/Vista/7), vagy az
iTNC 530 HSCI vezérlés 60642x-04 SP9 szimulátorának legújabb változatát (244 MB, támogatott operációs rendszerek:MS Windows® 2000/XP/Vista/7/8)
. Az alábbiakban a telepítés mikéntje olvasható lépésről-lépésre (legalább 1280x1024 felbontású képernyőt ajánlunk).

A tömörített 34049408 mappa kicsomagolása után a benne található-34049408 könyvtár Setup.exe programját kell futtatni.
Az előugró Choose Setup Language ablakban a telepítési folyamat nyelvét lehet kiválasztani (angol vagy német), majd az OK gombbal folytatni.
A telepítő varázsló üdvözlését a Next gombbal viszonozni.
A liszensz elolvasását és tudomásul vételét a Yes gombbal nyugtázni.
A telepítés alapértelmezett helyét (C:\Programme\iTNC530\340494) a Next gombbal jóváhagyni.
A Setup Type választási lehetőségnél a Typical-ról átváltani a Typical (with examples)-re majd a Next gombbal tovább.
A Select Program Folder alapértelmezett HEIDENHAIN\iTNC530\340494 értékét a Next gombbal elfogadni.
Megkezdődik a telepítés, ami néhány percig is eltarthat.
A telepítés végeztével a Finish gombbal bezárni a telepítő ablakát.
A Start menüben a Pogramok/HEIDENHAIN/iTNC530/340494 mappában található Kép Programming Station iTNC530 programot elindítani.
Az első indításkor a tűzfal blokkolhat néhány alkalmazást, amit a Tiltás feloldása gombbal meg kell szüntetni.
A vezérlés képernyője megjelenik egy ablakban, a szimulátoron megjelenő esetleges hibaüzenettel most ne törődjünk. A tálcán az óra mellet egy kis zöld HEIDENHAIN logó; az iTNC launch [Running] látható: Kép.
Kép Duplán rákattintva előugrik az iTNC Control Panel. Az alsó More]] gombbal megjeleníthető további beállítások közül a Settings megnyomása után a Virtual Function Keys területen jelöljük be a Lanch keypad at Startup-ot, majd az OK-val zárjuk be az ablakot.
A Restart iTNC gombbal indítsuk újra a programot, most már megjelenik a virtuális billentyűzet is.
Ha nincs programvédelmi kulcsunk, akkor egy Shareware ablakban értesülünk arról, hogy a program demo módban fut, azaz csak legfeljebb 100 NC mondatból álló programokat kezel. A CE gombbal nyugtázzuk ezt a figyelmeztetést.
Mivel a szimulátor most még angol nyelvű, ezért a Power interrupted üzenetet ne nyugtázzuk a CE gombbal, hanem a Kép gombbal a programszerkesztés üzemmódba lépve a MOD gomb megnyomása után adjuk be az 123 jelszót és nyomjuk meg az ENT-et. Mozgassuk a kurzort lefelé a nyílbillentyűvel az MP 7230.0-ig, majd az ott található 0 étéket írjuk át 12-re (egyszerűen írjuk be a 12 számot, az eredeti 0 automatikusan felülíródik), ne nyomjuk meg az entert, hanem a le nyíllal lépjünk le a következő sorra és vigyük a kurzort itt is a 0-ra. Ismételjük meg a fenti műveletet az MP 7230-as paraméterek mind a négy elemére, majd az END gombbal zárjuk le a paraméterek szerkesztését. A kijelzések átváltanak magyarra (a BASIS 54 PLC programtól már a PLC üzenetek is magyarul jelennek meg).
A program készen áll a használatra. A jobb oldali funkciógombokkal lehetséges az NC START szimulálása és egyéb gépi funkciók végrehajtása is.
A nyelv beállítása a következő videón is megtekinthető:

https://youtu.be/2AsaJ_Bw4qI?si=CTSjeleb2242hIXs

Avatar
go98admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:17

Szerszámlista hiányzik

HozzászólásSzerző: go98admin » 2016.08.21. 08:29

danyika 2008. szept. 11. 23:49 #5
Sziasztok! Nektek biztos hülye kérdésnek hangzik majd de én itt akadtam el. Feltelepítettem az itnc 530 demo programját már magyar nyelvű és programot is írtam vele egyetlen problémám van csak sehogy nem érem el a szerszámlistát, így nincs mérete az eszköznek amellyel virtuálisan dolgozom a tesztprogram grafikus kijelzője így a program futtatása után a megadott BLK FORM-on belül üres marad.

Tímár Tibor 2008. szept. 12. 20:00 #6
Ha az MP 7224.0 második bitje 1 (%xxxxx1xx), akkor a szerszámtábla tiltva, TOOL DEF használható. Ha a bit 0, akkor kézi módban az alsó softkey soron található "szerszámlista" ikon, amit keresel. Ha éppen nem látszik nyomogasd az F9-et! Folyamatos programfutás módban ugyanez. A módosításhoz nyomd meg a "szerkeszt ki/be" gombot!

go98 2008. szept. 18. 08:27 #7
Még annyit érdemes tudni, hogy a szerszámlistát (TOOL.T) mind automata, mind teszt üzemmódban ki kell választani (úgy mint egy *.H megmunkáló programot; automata/tesz üzemmód, PGM MGT gomb, TÍPUS VÁLASZTÁS funkciógomb, ÖSSZESET funkciógomb, TOOL.T állomány kiválasztása), különben a vezérlés nem tudja, hogy melyiket használja (lehetne külön a tesztnek és külön az automata megmunkálásnak szerszámtáblázata). Az egyszeri beállítást a rendszer megjegyzi, a kiválasztás ki-, bekapcsolásra sem törlődik.

Avatar
go98admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:17

Üres gombok induláskor

HozzászólásSzerző: go98admin » 2016.08.21. 08:36

satterhand 2008. szept. 19. 22:53 #8
Sziasztok!
Vagy nagyon gyökér vagyok vagy valami gond van mikor elindítom a szimulátor (iTNC530) demo verzióját nem látni semmit. Látom a gombok körvonalát de semmi ikon, se írás nem csinál semmit az a üres gomb... Mi lehet a baj?
Előre is köszi a segítséget!

go98 2008. szept. 20. 11:33 #9
Tisztelt satterhand!
Általában minden gond nélkül elindul a szimulátor, bár régi gépeknél gond lehet a memória méretével. A jelzett problémával nem találkoztam még. A TNC320 szimulátornak 'kevesebb' hardver kell, az sem működik a kérdéses gépen?

Tímár Tibor 2008. szept. 21. 09:49 #13
Satterhand!
A szimulátor indításakor egy figyelmeztető üzenet jelenik meg először, ami a demo verzió korlátait taglalja. Amíg ezt nem törlöd, addig a softkey soron csak a kikapcsolás gomb jelenik meg. Törölni a hibaüzeneteket a numerikus billentyűzet tizedespontjával (DEL), vagy ha bekapcsolod a virtuális billentyűzetet, akkor a CE-vel tudod. Ezt addig nyomogasd, amíg a kézi üzemmód be nem jön.
A virtuális bill. bekapcsolása:Tálca jobb oldal (óra mellett)-> iTNC launch ikon két katt. -> More -> Keypad. Részletesebb beállítás a Settings alatt.
Minimális felbontás a futtatáshoz 1024x768, de ebben az esetben nincs hely a virtuális bill.-nek. 1280x1024-nél kényelmesen elfér minden, ezt ajánlom.
A magyarítás lentebb már le van írva.

Avatar
go98admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:17

Fúrás Z vagy W tengellyel

HozzászólásSzerző: go98admin » 2016.08.21. 08:42

Jani 2009. feb. 25. 20:17 #14
Sziasztok!!
Hamarosan egy 5 tengelyes horizontálon fogok dolgozni, amin HEIDENHAIN iTNC530-as vezérlő lesz. A kérdésem a következő lenne! Pl: egy fúrásnál az orsóval (W) akarok fúrni, akkor hogyan kell a programot megírni, a (Z) tengely és a (W) tengelyt összhangba hozni? Oda megyek a furat fölé Z 0-ra W 2-re és innen hogyan tovább? Még egy kérdés! Ezt a szimulátoron ki tudom-e próbálni?
Előre is köszi!

go98 2009. feb. 25. 20:32 #15
Megmunkálás a kiegészítő tengelyekkel: U/V/W
A TNC annak a tengelynek a mentén hajtja végre az elmozdulást, amelyet a TOOL CALL mondatban főtengelynek definiáltunk. A mozgásokat a munkasíkban hajtja végre csak az X, Y vagy Z mentén.
Kivéve:
- A 3 HORONYMARAS és a 4 ZSEBMARAS ciklusokban az oldalak hosszát programozhatja a kiegészítő tengelyekkel.
- SL-ciklusok programozásánál a kontúr geometriáját leíró alprogramban.
- Az 5 (KÖRZSEB), 251 (NÉGYSZÖGZSEB), 252 (KÖRZSEB), 253 (HORONY) és 254 (ÍVES HORONY) ciklusokban a TNC azon a tengelyen hajtja végre, amelyiket a ciklus hívása előtti utolsó pozicionáló mondatban programoztunk. Ha a Z szerszámtengely aktív, a következő kombinációk megengedettek: X/Y, X/V, U/Y és U/V.

go98 2009. feb. 25. 21:09 #17
A szimulátor indítása után "Programbevitel és szerkesztés" üzemmódot kiválasztani, [MOD] gombot megnyomni a virtuális billentyűzeten (vagy Ctrl+Alt+M), beírni a KINEMATIC kulcsszámot, ENTER, a listából kiválasztani a "35 B-Table W-Axis horizontal" sort és ENTER. Egy tipikus horizontált kaptunk...

Jani 2009. feb. 26. 18:37 #18
Szia!
Sajnos nem sikerül w-tengelyre átkapcsolni a szimulátort!!! Nem találom a 35b-tabele w-axis sort. Csak MP 6586.5 +0 ,w axis sort találtam meg!

go98 2009. feb. 27. 07:29 #19
Nem a paraméterekben kell átírni értéket, hanem egy másik kinematikai leírást kiválasztani a #17 hozzászólás szerint az alábbi képernyőn:
Kép

Avatar
go98admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:17

Program beírása

HozzászólásSzerző: go98admin » 2016.08.21. 08:48

Szabó Attila 2009. ápr. 02. 15:48 #21
Helló mindenkinek. Letöltöttem egy iTNC530 szimulációs program demo verzióját. A könyvtárban levő programokat perfekt visszaadja grafikusan, de nem tudom programozni. Ha MDI-ben írom, a softkey működik, a klaviatúra nem, tehát nem tudom a BLK FORM -ot beírni. Ha a programszerkesztésben írom, a számítógép klaviatúrája működik, ebben az esetben viszont nem működik a softkey a funkciógombokkal, vagyis semmiféle utasítást (lineáris- vagy körinterpoláció) nem tudok írni. Tudna valaki tanácsot adni?

go98 2009. ápr. 03. 10:15 #22
A kérdésből nem világos, hogy a virtuális billentyűzettel, vagy a számítógép billentyűzetével van gond.
MDI üzemmódban nem lehet BLK FORM-ot beírni, ebben az üzemmódban csak önmagukban végrehajtható utasítások adhatóak meg.
Programszerkesztésnél ügyelni kell arra, hogy a létrehozott állomány kiterjesztését (Heidenhain / klartext; .H, G kódos / ISO; .I, stb) is meg kell adni. Ellenkező esetben az alapértelmezett beállításnak megfelelően egy kiterjesztés nélküli szövegállományt hozunk létre. A kiterjesztés alapján dönti el a szerkesztő, hogy milyen műveleteket lehet az állományban elvégezni.

Szabó Attila 2009. ápr. 03. 17:55 #23
Köszi, az MDI üzemmód azóta nekem is beugrott.Viszont én többféle Heidenhain vezérlésû marógépen is dolgoztam, legtöbbet 234-el.Ezeknél ha beírtam a programszámot, és nem szerepelt a könyvtárban, automatikusan újként értelmezte,megjelent a PGM Nr. BLK FORM 0.1 és kérte az X koordinátát. Természetesen egy szimulációs program kicsit más, ezért szeretném tudni, hogyan tudom a létrehozott állomány kiterjesztését megadni.Én a Dialog Pgm. -t szoktam meg, (beírom X, kéri Y, stb.)Hogyan tudom ezt ebben a szimulációs programban gyakorlatilag megvalósítani? Pl. Programszerkesztés -> PGM MGT -> Neue Datei-> Datei Name -> Vezérlõtárcsa (PGM Nr.nélkül?) Hogyan tovább?

go98 2009. ápr. 04. 15:37 #24
Programszerkesztés üzemmódban a PGM MGT gomb megnyomására megjelenik az aktuális könyvtár tartalma. Bal mezőben lehet a könyvtárak között váltani, jobb mezőben az állományok vannak felsorolva. Az állományok mezőben el kell kezdeni beírni az új program azonosítóját, majd az ENTER lenyomása után a vezérlő megnyitja azt szerkesztésre. A program azonosítója legyen mondjuk Vezertarcsa.h. Mivel .H kiterjesztést adtunk meg, így a megnyíló szerkesztési ablakban az első sor a BLK FORM-mal kezdődik.

Szabó Attila 2009. ápr. 07. 22:55 #25
Köszi a segítséget, innen megy a dolog mintha zsinóron húznák. Különösen a paraméterprogramozás volt meglepetés, ugyanúgy működik mint "élesben". Egy gondom volt. A Fórumban olvasott módon én is átváltottam magyarra, vagyis a "MOD"-ban 1 2 3 Enter; a 7230.0 gépi paramétert mind a négy sorban átírtam 12-re. Nekem rosszul sült el. A virtuális billentyűzet, és a hibaüzenetek valóban magyarok voltak, viszont a lényeg, ha "ráklikkeltem" a Help-re, a magyarázatok és leírások átváltottak angolra. Én 11 évet dolgoztam Németországban, tehát mindegy hogy német vagy magyar szöveg, csak angol ne legyen, tehát visszaírtam németre. Ha valakinek hasonló problémája van, kísérletezzen vele.

go98 2009. ápr. 09. 12:05 #26
A helpet is magyarrá lehet varázsolni, bár a számítógépen a pdf formátumú kezelői kézikönyv is elérhető.
A magyar helpet le kell tölteni innen (CHM fájlok), majd (kicsomagolás után) bemásolni a szimulátor megfelelő könyvtárába (TNC:\tncguide\hu), mivel alapértelmezésben csak a de és en könyvtárak vannak feltöltve. Ezt követően már magyarul jelennek meg a help-ek. Sajnos nem mindegyik szoftverváltozathoz van magyar help, de ilyenkor egy korábbi változattal lehet eredményesen próbálkozni.

Szabó Attila 2009. ápr. 19. 13:24 #27
Köszönöm, másodikra sikerült. Először letöltöttem, és bemásoltam tömörített formátumban. Persze nem tudta megnyitni. Kitöröltem, újra letöltöttem, "kicsomagoltam" és bemásoltam egyenként. Most már valóban magyar a Help is.

Avatar
go98admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:17

W mozgás nincs grafikán

HozzászólásSzerző: go98admin » 2016.08.21. 09:12

Jani 2009. júl. 09. 15:44 #28
Szia! Elég érdekes problémám van. Egy horizonttálon dolgozom, ha a fúró ciklust W-tengelyre írom meg nem fut le a grafikán, de megcsinálja a fúrást. Ha mindent Z-tengelyre írok akkor minden oké. Viszont a szimulátoron itthon meg minden jó. Letudom tesztelni grafikusan.
köszi:Jani

go98 2009. júl. 13. 19:11 #31
Lehetséges, hogy a CNC szoftvere még nem támogatja a háromnál több tengelymozgás megjelenítését, illetve hiányzik a kinematikai leírás. Mi a szoftver verziószáma, illetve megjelenik-e a képernyő választásnál (három körkörös nyíl a gombon) a KINEMAT. + POZÍCIÓ és működik-e?

Jani 2009. júl. 19. 11:53 #34
Szia! Nem működik a KINEMATIKA+POZÍCIÓ
NC,szoftver sz: 340490-03SP9
PLC:45N09-00178
Előre is köszönöm!!!

go98 2009. júl. 20. 20:09 #35
A kinematikai leírás az adott gép kinematikáját és méreteit tartalmazza (elsősorban a DCM opció miatt). Ezt a gép építőjének kell meghatároznia, a vezérlés csak a lehetőséget biztosítja. Azaz ha ezt a gépgyártó nem adta meg, vagy csak a DCM opció megvásárlásakor adja a géphez, akkor az adott gépen nem is fog működni. Érdeklődjön a gép gyártójánál vagy a forgalmazónál.

Megjegyzés
DCM Dynamic Collision Monitoring: elmozduló géprészek dinamikus ütközés-felügyelete a kinematikai leírás felhasználásával. Általában háromnál több tengelyes gépeken alkalmazzák, ahol az elforduló, elbillenő tengelyek bizonyos helyzetben ütközhetnek a gép más részeivel. A funkcióval megakadályozható az ütközés, a gép károsodása. Ez természetesen csak akkor igaz, ha a gép kinematikai modellje hűen leírja a valós gépet.

Avatar
go98admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:17

Kinematikai leírás hiányzik hibaüzenet

HozzászólásSzerző: go98admin » 2016.08.21. 09:19

heliosis 2009. júl. 17. 06:52 #32
340494 05 sp3 a demo szoftverem verziószáma. Elindítom-> CE-> program szerkesztés-> MOD-> KINEMATIC kulcs beírása, de azt írja pirossal, hogy "Kinematikai lista hiányzik"

go98 2009. júl. 19. 09:46 #33
A program telepítésekor a Setup Type választási lehetőségnél a Typical helyett a Typical (with examples) volt kiválasztva?

Avatar
go98admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:17

Kilépés a szimulátorból

HozzászólásSzerző: go98admin » 2016.08.21. 09:32

kalu 2009. nov. 19. 10:36 #38
Szia
Letöltöttem az itnc 530-as szimulátor legújabb programját és miután feltelepítettem és elindítottam, egy ablakban aminek a címe "itnc530 will be closed" ezt írja ki "Please wait until the TNC has written all data to the hard disc"
Ezután kilép és nem történik semmi! Mi lehet a probléma? Előre is köszi a választ!

go98 2009. nov. 20. 15:04 #39
Ezt az üzenetet akkor küldi a szimulátor, amikor induláskor vagy KÉZI üzemmódban az OFF funkciógombbal kilépünk a programból. Természetesen a kilépés után nem történik semmi.
Az újabb szimulátorokon bekapcsoláskor megjelenik egy CE feliratú funkciógomb is. Használjuk azt a funkciógombot, vagy a [CE] gombot a továbblépéshez.

Avatar
go98admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:17

"file format has changed" hibaüzenet

HozzászólásSzerző: go98admin » 2016.08.21. 09:41

Memnoch 2010. jan. 29. 22:07 #43
Hello
Egy befordított programot próbáltam tesztelni, az eredmény "file format has changed", amire a help azt javasolja hogy töröljem. A forrás teljesen ASCII, Klartext. A demo miatt van, vagy valami okosabb CAM postra lesz szükségem?

go98 2010. jan. 31. 22:32 #44
A demo módnak 100 soros korlátja a betöltött programokra is érvényes. A hibát azonban nem ez okozhatja, mivel annak hatására a 100 sor fölötti rész törlődik.
A hiba arra utalhat, hogy az állomány kiterjesztése megváltozott vagy helytelen. A Klartext formátumú programoknak kötelezően .h kiterjesztésűeknek kell lenniük, illetve az állomány nevének és a belső névnek is meg kell egyezni.

Avatar
go98admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:17

Szerszámlista lezárása

HozzászólásSzerző: go98admin » 2016.08.21. 09:43

Tímár Tibor 2010. feb. 04. 12:23 #45
Üdv!
< iTNC530 vezérlő >
Van e lehetőség a szerszámtábla egy adott sorát védetté tenni? (Hasonlóan, mint a preset táblánál.)
A Szerszámlista/Zsebszám kijelzése softkey alapesetben nem aktív. Megoldható, hogy az alapeset a kijelzés legyen? (Nem sikerült hozzárendelt markert találnom.)

go98 2010. feb. 07. 13:36 #46
Jelenleg egyik lehetőség sem biztosított.

Avatar
go98admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:17

Re: iTNC530 szimulátor telepítése

HozzászólásSzerző: go98admin » 2016.08.21. 09:46

Bálint János 2010. márc. 17. 20:29 #47
iTNC530 szimulátor feltelepítése után újraindításkor a control panel egy pillanatra felvillan és betöltődik a szimulátor de a tálcán nem jelenik meg a lógó. A szimulátor előtt megjelenő információs ablakot nem lehet bezárni és a gombok is hatástalanok. Mi lehet a probléma? A tavalyi letöltésnél XP alatt nem volt ilyen gondom.

go98 2010. márc. 17. 22:19 #48
A PC numerikus billentyűzetén a "DEL" gomb felel meg a Heidenhain CE billentyűjének (laptopon az FN + "."). Erre sem lép tovább?
Lehet, hogy a tálca jobb sarkában az óra mellett olyan sok logó van, hogy egy részük rejtett, a balra mutató ikonnal lehet őket előcsalogatni.
XP alól használom a mostani verziót, minden gond nélkül.

Bálint János 2010. márc. 18. 20:40 #49
A tálcán valóban ott volt elrejtve a panel de az ikon hatástalan. laptopon az FN + "." is hatástalan. Operációs rendszer Win7. (XP-n nekem sem volt problémám.)

Bálint János 2010. márc. 18. 21:36 #51
Megoldódott! (Tálcáról szokatlan a dupla klikkes indítás. Bár le volt írva. Figyelmetlen voltam.) Elnézést.

Avatar
go98admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:17

Re: iTNC530 szimulátor telepítése

HozzászólásSzerző: go98admin » 2016.08.21. 09:48

Primtuning 2010. jún. 08. 19:10 #52
Sziasztok én iTNC530-as szimulátorral írtam progit szerszámgépre de nem tudom átmásolni a gépre mert azt írja nem jó a formátum pedig .h
Ha a szimulátoron átnevezem és a formátumát is
.txt utána Total Commanderel átnevezem .h -ra
akkor tudom feltenni a marógépre
Hogy lehetne ezt kiküszöbölni hogy ne kelljen a formátumát írogatni csak amit írok a szimulátoron azt egyből lehessen másolni a marógépre.
Köszi a segítséget
Üdv

Tímár Tibor 2010. jún. 09. 08:01 #53
A legegyszerűbb mód, ha a TNCRemoNT-al kimásolod a futó szimulátorból a programodat, váltasz a gépre és oda bemásolod.
A szimulátor IP címe 127.0.0.1.
A másik módszer, ha a szimulátor Programszerkesztés/Fájlkezelés ablakában kiválasztott programot a Másolás paranccsal külső meghajtóra másolod. A külső itt a TNC mappán kívülit jelenti, pl.: C:\. Utána a bevált módon töltheted a gépedbe.

Avatar
go98admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:17

Re: iTNC530 szimulátor telepítése

HozzászólásSzerző: go98admin » 2016.08.21. 09:58

Keve 2011. júl. 12. 19:31 #63
Sziasztok!
Szerettem volna telepíteni a szimulátort, de indítás "után" az alábbi hibaüzenet fogad.
Token control.type not found
errno: 19
plc.exe-re és kernel32-re hivatkozik

go98 2011. júl. 12. 20:19 #64
Eddig ilyen hibát még nem láttam. Melyik szimulátorról van szó? Milyen op. rendszeren? A téma első hozzászólása szerint lett telepítve? Tűzfal nem blokkolja az egyes alrendszereket?

Keve 2011. júl. 12. 20:27 #65
A 34049406 és a 34049406sp2 zipek, amik az iTNC 530-as szimulátorok lennének. A gép egy két magos Intel procis 3GB memóriás normál asztali PC XP-vel. A tűzfalat még átrágom, mert nem az XP tűzfalát használom, de az érdekessége, hogy nem sikítozott bármilyen alkalmazás tiltása ügyében.

Keve 2011. júl. 12. 20:29 #66
Viszont megpróbáltam egy régebbi TNC320-as szimulátort is, az részben elindul, de iszonyatosan megeszi a procit..

go98 2011. júl. 12. 20:30 #67
A normál XP tűzfal szokott egy-két összetevő miatt szólni...

go98 2011. júl. 12. 20:33 #68
Valami más gond lehet, nekem ennél sokkal karcsúbb gépen 1-8%-on fut a TNC320 szimulátor.

Keve 2011. júl. 12. 20:40 #69
Akkor elméletileg nem kell semmi driver, semmi servicepack csak a szimulátort telepíteni és mennie kéne? Én is meglepődtem, hogy egy ennyire leterheli a gépet. A 530-as szépen futna, csak épp a hiba miatt nincs más opció, mint a restart.

go98 2011. júl. 12. 20:56 #70
Annyi a telepítés, ahogyan a témanyitóban le van írva...

Keve 2011. júl. 12. 21:18 #71
Úgy néz ki összejön, még pár finomhangolás és talán teljes egészében működni fog :) Köszönöm a válaszokat.
ui. A tűzfalam kérdés nélkül pár írási műveletet blokkolt a háttérben...

Avatar
go98admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:17

Teszt üzemmódban nincs semmi

HozzászólásSzerző: go98admin » 2016.08.21. 10:02

dexter21 2011. szept. 11. 12:45 #72
Üdv.
Letöltöttem az itnc 530 szimulátort és program nem működik megfelelően. A gombok körvonalai látszódnak, feliratok nélkül,teszt üzemmód full nem jó csak egy üres képernyő. stb.
Lenovo kétmagos laptopom van 3 gb memóriával.
lécci segítsetek. köszönöm

go98 2011. szept. 12. 22:03 #73
Jelen téma első hozzászólásának megfelelően lett telepítve? Tűzfal vagy más vírusirtó nem blokkol egyes alkalmazásokat?
Teszt üzemmód kezdetben valóban egy üres képernyő... Első lépésként -a PGM MGT gombot használva- ki kell jelölni a tesztelendő programot.

Avatar
go98admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:17

Re: iTNC530 szimulátor telepítése

HozzászólásSzerző: go98admin » 2016.08.21. 10:07

Kovács 2011. okt. 01. 17:27 #74
Sziasztok!
Feltettem én is az 530-as demóját, és az a problémám hogy sehogy sem tudom behozni a szerszámlistát. Olvastam a 6. és 7. hsz-eket, de továbbra sem sikerül. Valaki tud segíteni?
Köszönettel,
-K-

go98 2011. okt. 01. 19:05 #75
Hogyan kell érteni azt, hogy "sehogy sem tudom behozni a szerszámlistát"? A gépi üzemmódokban nem jelenik meg a SZERSZÁMLISTA funkciógomb, vagy úgy, hogy a szerszámlistába belépve ott nincs semmilyen adat?
Utóbbi esetben nem vette figyelembe a #1 hozzászólás "A Setup Type választási lehetőségnél a Typical-ról átváltani a Typical (with examples)-re majd a Next gombbal tovább." sorát...

Kovács 2011. okt. 01. 20:36 #76
A SZERSZÁMLISTA funkciógomb nem jelenik meg,egyik üzemmódban sem!A telepítés a leírtak szerint történt.Válaszát előre is köszönöm.

go98 2011. okt. 01. 21:03 #77
Ha az MP7260 paraméter értéke nem 0, akkor a telepítés során valamilyen jogosultság nincs meg a gépen és a program bizonyos részei blokkolva vannak (javasolt a rendszergazda szintű jogosultsággal futtatni és a tűzfal blokkolásait feloldani).

Kovács 2011. okt. 08. 19:52 #78
Segítségét köszönöm.

Avatar
go98admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:17

iTNC530 szimulátor rendszerkövetelmények

HozzászólásSzerző: go98admin » 2016.08.21. 10:10

Geri 2011. nov. 27. 22:46 #79
Helló!
A szimulátor 64 bit-es operációs rendszer alatt is fut? pl.: Windows 7.
Vagy fontos 32 bit-es operációs rendszert telepíteni? pl. windows operációs rendszer emulátort telpíteni és arra valamilyen 32 bites Windows-t? pl.: Oracle VM VirtualBox? Ebben az esetben mely Windows verzió az, amivel már használható a szimulátor? Xp? Vista? 7? 98? Millenium? 2000? egyébb?
Kösz!

go98 2011. dec. 11. 13:28 #80
Az aktuális (340494-06 SP4) programot letöltve és kicsomagolva a BHBPgmplatz_en.pdf 42-dik oldalán ez áll:

System requirements
The programming station software runs on PCs that meet the following requirements:
- Standard PC with Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, microprocessor at least PIII with 400 MHz
- USB interface
- At least 256 MB RAM
- Graphics card: Minimum 16-bit color depth
- At least 400 MB available memory on the hard disk
- At least 15-inch screen with a resolution of 1024x768 pixels; the virtual keyboard requires a minimum resolution of 1280x1024 pixels
- LAN connection when the iTNC programming station with network license is used

Amennyiben a fenti konfigurációt nem elégíti ki az adott hardver, úgy érdemi segítséget nem tudunk adni a futtatás során esetlegesen fellépő hibákra.

Avatar
go98admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:17

Szimuláció sebessége

HozzászólásSzerző: go98admin » 2016.08.21. 10:16

Sanya 2012. feb. 21. 12:57 #89
Sziasztok!
Olyan jellegű segítség kellene, hogy a szimulátornál megírok egy programot és nem tudom lelassítani a grafikát. A gépnél le tudom, de a szimulátornál mire megnyomnám a lassítás bill. addigra rég vége.
Ebben kellene segíteni, aki találkozott ilyen esettel már!
Köszönöm!

go98 2012. feb. 21. 15:19 #90
A 340494 06 SP6 vagy annál újabb szimulátorokban a Programteszt üzemmód negyedik funkciógomb sorának (balról) második funkciója a sebesség beállítása. Feltéve, hogy a megmunkálási idő számítása nincs kikapcsolva a funkcióbillentyűvel.

Avatar
go98admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:17

5 tengelyes szimuláció

HozzászólásSzerző: go98admin » 2016.08.21. 10:20

zsolesz 2012. júl. 14. 20:11 #91
Hali!
Az 530-as szimulátorban beállítható valahogy az 5 tengelyes megmunkálás megjelenítése teszt üzemmódban?
Most azt írja ki, hogy a funkció nem elérhető.

go98 2012. júl. 15. 00:38 #92
Ha a választott kinematikai leírás 5 tengelyes, akkor úgy is viselkedik. Külön nem kell/lehet kapcsolni...

zsolesz 2012. júl. 15. 10:31 #93
Kösz, közben megoldottam, rosszul volt telepítve.

zsolesz 2012. júl. 15. 11:27 #94
Újabb kérdés: A-C tengelyek mozgását szépen mutatja
a szimulátor, a B-tengely, mint elforgatható megmunkálófej viszont nem látszik, nem is azt teszi, amit várnék. Mit nem csinálok jól?
A feladat:100x100-as kocka két szemben lévő oldalélére 10x45fok marása.(Tehát jobbról, balról.)
A kinematikában a 3-as opció, B-Head van beállítva.

zsolesz 2012. júl. 15. 23:54 #95
Probléma megoldva:))

Avatar
go98admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:17

Szimulátor nyelvének átállítása

HozzászólásSzerző: go98admin » 2016.08.21. 10:22

Jani 2012. júl. 28. 17:37 #96
Sziasztok!! Hogyan lehet a szimulátort magyar nyelvről németre állítani? Köszönöm.
Üdv:Jani

go98 2012. júl. 31. 10:11 #97
Lásd a témanyitó hozzászólást, de az MP 7230.x paraméterekre 1-et kell írni a 12 helyett.

Avatar
go98admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:17

Teljes értékű szimulátor

HozzászólásSzerző: go98admin » 2016.08.21. 10:25

ergate 2012. nov. 18. 19:09 #99
Van-e mód rá, hogy a feltelepített szimulátor teljes értékű módban használjam?
iTNC5030-ról beszélek.

Igen, ahogyan az elején írja is a szimulátor, meg kell venni a programvédelmi kulcsot vagy a kezelőpanelt (ami egyben a védelmi eszköz is).
Kérjen árajánlatot!

Avatar
go98admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:17

Program írása

HozzászólásSzerző: go98admin » 2016.08.21. 10:30

leba10 2013. márc. 08. 17:26 #105
Hali, a következő problémám van: a kézikönyv szerint kezdeném el szerkeszteni az első programomat, és mikor létrehozom az új fájlt a PGM MGT-ben nem kérdez rá a mértékegységre és nem jön elő a nyers munkadarab meghatározása, hanem egyből a programírás következik. Be kell valamit írni, hogy előhozza a darab meghatározását?

go98 2013. márc. 09. 19:39 #106
Ha a fájltípus *.*, akkor az új fájl létrehozásánál a név után a .H kiterjesztést is meg kell adni, különben csak egy szövegfájl jön létre, amibe ugyan bármit be lehet írni, de futtatni nem fogja.

Avatar
go98admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:17

3D nézet

HozzászólásSzerző: go98admin » 2016.08.21. 10:36

djeke 2016. júl. 20. 11:19 #128
Jónapot!
Letöltöttem az iTNC530 szimulátor 34049402 verzióját a kérdésem az lenne hogy átlehet e váltani 3d nézetbe a programot mivel jelenleg nekem csak a szerszámpályát mutatja.
Kép

go98 2016. júl. 20. 12:50 #129
Az adott üzemmódban -mint minden Heidenhain maró szimulátoron- a Kép gombbal érdemes próbálkozni, majd a megfelelő képernyő nézetet beállítani. Bár a 02-es szimulátoron még nem biztos hogy volt 3D VONALAK nézet.
Ha a megmunkálás 3D-s megjelenítése a cél, akkor ahhoz javaslom a teszt üzemmódot...

djeke 2016. júl. 21. 09:26 #130
Köszönöm a segítséget, sikerült!

Avatar
go98admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:17

Készülék elhelyezése a munkatérben

HozzászólásSzerző: go98admin » 2016.08.21. 10:39

Vékási Tibor 2016. júl. 21. 13:53 #131
Üdvözletem!
Azt szeretném megtudni, hogy a Fixture Management -> Place ->...-> Start Manual Measuremt.->Probing után hogyan lehet felvenni a készülék ref. pontját?

go98 2016. júl. 21. 18:08 #132
A készüléken meg van határozva, hogy melyik pontját kell bemérni. A készülék kiválasztásakor ezt meg is mutatja a rendszer. Célszerűen ez egy sarokpont, így négy mérés kell a meghatározásához, mint a nullapont kijelölésnél egy sarokpontra.
Mivel a tapintó funkciót nem csak elektronikus tapintóval lehet elvégezni, hanem 3D taszterrel, vagy akár egy szerszámmal is, ezért mozgassuk a szánokat a megfelelő pozícióba és a pozíciót (érintési pontot) vegyük át a Kép gombbal.
Így akár a szimulátorban is kijelölhető például a satu helyzete:
Kép

Vékási Tibor 2016. júl. 22. 10:14 #133
Köszönöm a gyors választ!

joco81
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016.09.29. 16:10

Re: iTNC530 szimulátor telepítése

HozzászólásSzerző: joco81 » 2016.11.12. 10:43

Magyar HELP (.CHM) fájlt keresek a következő verzióhoz: 340490 04 SP10
Sajnos a legkorábbi verzió amit találtam 340 49x-06.
Amennyiben felteszem működhet?
Okozhat bármi rendellenességet az eltérő verziószám?

Avatar
go98admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:17

Re: iTNC530 szimulátor telepítése

HozzászólásSzerző: go98admin » 2016.11.20. 23:48

joco81 írta:Magyar HELP (.CHM) fájlt keresek a következő verzióhoz: 340490 04 SP10
Sajnos a legkorábbi verzió amit találtam 340 49x-06.
Amennyiben felteszem működhet?
Okozhat bármi rendellenességet az eltérő verziószám?

A CHM fájlok kezelése a 34049x-03 verzióban jelent meg és legalább FCL3 szint kell hozzá, valamint minimum 256Mb memória. A régebbi változatok CHM állományai már nem elérhetők, a legalacsonyabb verziójú elérhető állomány a fentebb említett 34049x-06. Használata nem okozhat különösebb zavart, legfeljebb egyes témakörökhöz nem tartozik megjeleníthető súgó.

borokszabolcs
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017.03.10. 18:47

Re: iTNC530 szimulátor telepítése

HozzászólásSzerző: borokszabolcs » 2017.03.10. 19:02

Szia,
A kérdésem az lenne, hogy a szimulátort ha teljes képernyőre állítom, akkor a "keyboard" külön ablakba fut, szóval ha használni szeretném a programot le kell tennem a tálcára. Valahogyan megoldható, hogy a billentyű is megjelenjen a teljes képernyős üzemmódba?
A tálcán levő iTNC Control Panel-ben a beállításokban nem állíthatom át a felbontást, csak az első kettőt engedi kiválasztani, azaz a 1024x768 window és full screent. Win 10 Pro 64bit fut a gépemen ha ez befolyásolna valamit.
Szóval erre a problémára szeretnék megoldást kapni.
Köszönettel: Borók Szabolcs

Avatar
GO98
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2016.08.18. 23:31

Re: iTNC530 szimulátor telepítése

HozzászólásSzerző: GO98 » 2017.03.17. 22:28

Tisztelt Borók Szabolcs!
Alapvetően a képernyő felbontása határozza meg, hogy milyen beállítások érhetők el. Mivel a szimulátor minimálisan 1024x768 felbontást igényel, ezért csak a fennmaradó területen fér el a virtuális billentyűzet.
A letöltések közötti Programozó állomás VirtualBox fejezet alatt a VirtualBox-ban futtatható változatokkal van mód ennél kisebb ablakban is futtatni (zoomolni) a szimulátort, így maradhat hely a virtuális billentyűzetnek.